Kurssit ja koulutukset

Kurssit ja koulutukset

Kiiko järjestää kesäkaudella erilaisia lyhytkursseja, yksittäisiä koulutuspäiviä, ratatreenejä ym. Etusijalla talkoilleet jäsenet ja kouluttajat, jäsenet ja jos paikkoja jää, myös seuran ulkopuoliset voivat osallistua.

Ajankohtaisimmat tiedot löydät nettisivuilta kohdasta tiedotteet/artikkelit ja Kiimingin Koiraharrastajat Facebook-sivulta. Osa treeneistä ilmoitetaan jäsenten omassa Fb-ryhmässä.

Kursseille ja koulutuksiin ilmoittautuminen on sitova. Kurssimaksu palautetaan, mikäli lyhytkurssista jää yli puolet käymättä koiran/ohjaajan sairastumisen vuoksi eläinlääkärin/lääkärintodistusta vastaan. (kennelyskätapauksissa ei vaadita todistusta). Yksittäisten koulutuspäivien osallistumismaksua ei palauteta, vaan koulutukseen ilmoittautunut voi itse myydä paikkansa eteenpäin.

Kaudella 2025:

Nätö-treenit maanantaisin klo 18-19 5.5.2025 alkaen. Nätö-treenit ovat loppuneet 4.8.2025. Mikäli yksittäisiä kertoja vielä pidetään ,ilmoitetaan erikseen Kiikon Fb-sivulla.

uusia lyhytkursseja ei ole loppukaudelle 2025 suunnitteilla.

Toko: vapaavuoro tiistaisin

Hoopers:

Hoopers-kimpparyhmä aloittaa maanantaisin 21.7.-25.8. klo 19.15- 21.15,täynnä, vapaavuoro jatkuu kauden loppuun

Agility:

snookers ratatreenit ma 6.10. Lisätietoa tulee fb sivulle

Agilityn vapaavuoro torstai-iltaisin, lisätietoa jäsenten FB-ryhmässä Kiiko ry jäsenet

Tulevia tapahtumia: ei suunnitteilla